sukienki na studniówkę, sukienki na wesele

Odnowa pokoju tanim kosztem

Data dodania: 11/02/2018

Jeśli masz trochę czasu, możesz niewielkim kosztem odnowić pokój sprawiając, że stanie się on o wiele przytulniejszy.

Pierwszą rzeczą, którą powinnaś zrobić, to wyrzucenie, sprzedanie lub oddanie niepotrzebnych przedmiotów. Na pewno w twoim pokoju znajdą się rzeczy, które tylko zbierają kurz. Jeśli już dawno czegoś nie używasz, nie przetrzymuj tego. Segregacja to podstawa, żeby cokolwiek zmienić.

 Jeśli już zostawisz tylko to, co na pewno chcesz, żeby się znajdowało w pokoju, możesz przejść do odnawiania. Niemodny już regał możesz pomalować na przykład na biało, ozdabiając go ciekawym kolorowym wzorem. W ten sposób nadasz mu całkiem nowy wygląd. Zmień uchwyty na bardziej nowoczesne. Popularne są teraz takie imitujące diament. Przestaw meble tak, żeby było inaczej niż miałaś do tej pory.

 Wymień także żarówkę. Pomieszczenie, gdzie jest bardzo żółte światło, naprawdę źle wygląda. Możesz, więc wybrać oświetlenie o barwie neutralnej lub ciepłej, ale unikaj tych żarówek, które emitują zbyt żółte światło.

 Zastanów się nad pomalowaniem ścian na biało lub na inny jasny odcień. Biały kolor optycznie poszerza pomieszczenia, pokój sprawia wrażenie o wiele jaśniejszego. Za to ciemne kolory na ścianie bardzo przytłaczają, zmniejszają wnętrze.

Do malowania mebli czy ścian, nie musisz zatrudniać fachowca. Z pomocą rodziny dasz radę wykonać to w kilka dni.

 Wybierz jaki kolor chcesz, żeby dominował w twoim pokoju i dobieraj dodatki właśnie w tym kolorze.

Kwiaty ożywią każde wnętrze. Ładnie prezentują się storczyki, tulipany, hiacynty albo kwiaty liściaste. Umieść je w doniczkach o tym samym kolorze (mogą być to stare doniczki, które przemalujesz farbą).

W oknie zawieś jednolite zasłony, a parapet możesz okleić ciekawą okleiną.

Wywołaj zdjęcia rodziny i przyjaciół i zawieś je na ścianie w kolorowych ramkach. Możesz wydrukować i wstawić w antyramę kartki z inspirującymi cytatami, lub ciekawe plakaty, które znajdziesz w internecie.

Do pokoju dodaj także przytulne poduszki. Poszewkę możesz wykonać sama. Użyj niepotrzebnej bluzki lub innego materiału, który będzie ciekawie wyglądał na poduszce.

 Jest też wiele rzeczy, które można zrobić własnoręcznie, na przykład żyrandol. Poszukaj inspiracji na blogach, w magazynach. Jak widzisz, nie trzeba dużo, żeby całkowicie odmienić pokój.