sukienki na studniówkę, sukienki na wesele

Jak wybrać sukienkę na wesele?

Data dodania: 03/01/2018

Wesele to jedna z najważniejszych uroczystości, jaką obchodzimy w rodzinie. Zarówno dla gości jak i dla pary młodej, ważne jest, żeby na przyjęciu panowała miła atmosfera. Do naszego samopoczucia przyczynia się między innymi strój, który wybierzemy.


Dobierając sukienkę na wesele, należy zwrócić uwagę na porę roku w jaką się będzie ono odbywać. W gorące letnie dni, lepszym wyborem będą sukienki z cieńszych materiałów, bardziej przewiewne i swobodne. Zimą, pasować nam będą kreacje, których materiał jest grubszy, mogą to być nawet sukienki z długim rękawem.


Najlepszym rozwiązaniem są stroje o wesołych kolorach. Sukienka na wesele nie powinna się zbyt bardzo rzucać w oczy. To jest dzień panny młodej, i tylko ona powinna mieć taką, na którą wszyscy będą zwracać uwagę. Według zasady, na wesele nie należy ubierać białej sukienki. W tym dniu tylko panna młoda powinna być ubrana w ten kolor. Czarną kreację należy łączyć tylko z kolorowymi dodatkami.


Strój świadkowej, odgrywa tu ważną rolę. Sukienka musi być bardzo elegancka, skromna i najlepiej żeby była wybrana z pomocą panny młodej, ponieważ jej zdanie w tej kwestii bardzo się liczy. Nie może to być sukienka, która odsłania ramiona. Szczególnie należy tego unikać w kościele. Jeśli jednak kobieta na taką się zdecyduje, wtedy do sukienki należy dobrać bolerko. Jeżeli na weselu planowane są druhny, to ciekawym pomysłem są ich suknie o takim samym kolorze. Mogą być identyczne, ale mogą się także różnić fasonem. Ważnym jednak jest, żeby dobrze komponowały się z panną młodą.


Długość sukienki na wesele, każda kobieta powinna dostosować do siebie. Natomiast oczywistym jest, że na weselną uroczystość nie wypada założyć wyzywającej mini sukienki, czy też takiej z głębokim dekoltem.
Kobiety w ciąży, powinny wybrać sukienkę, która nie uciska im brzucha, żeby nie czuły skrępowania i mogły swobodnie się bawić. W takim przypadku, najlepsze są odcinane pod biustem i luźno opadające. Kiedy brzuszek ciążowy wyraźnie odstaje, lepiej wybrać dłuższą sukienkę, która nie będzie się, aż tak unosić


Każda kreacja weselna, powinna być odpowiednio dobrana do wieku kobiety, ale nie można przesadnie zapominać o swoich upodobaniach i stylu. Najważniejsze, żeby wyglądać gustownie i czuć się dobrze.