sukienki na studniówkę, sukienki na wesele

W co się ubrać na studniówkę? Kilka rad jak wyglądać z klasą

Data dodania: 11/12/2017

Studniówka, jest balem, a każdy bal wymaga eleganckiego ubioru. Nie znaczy to jednak, że powinniśmy celować w stroje rodem z wielkich korporacji, w których wszystko jest maksymalnie precyzyjne. Wręcz przeciwnie – studniówka jest przecież dla ludzi młodych.

Warto jednak wypośrodkować stylizację i nie przesadzać z ekstrawagancją. Zbyt duże dekolty; obcisłe, krótkie sukienki, przesadny makijaż, nie nasuwają raczej dobrych skojarzeń. Co więcej dodają lat i negatywnie wpływają na nasz wizerunek.

Jak znaleźć złoty środek?

Świetną metodą na szukanie idealnej kreacji jest odkrywanie jedynie części ciała. Przykładowo krótka sukienka nie powinna mieć zbyt dużego dekoltu, na co możemy pozwolić sobie przy długiej sukni. Świetną propozycją są również suknie z rozcięciem, wyglądają niezwykle atrakcyjnie i elegancko. Pamiętajmy jednak, by dobierać stroje odpowiednio do swojej figury. Nie każda z nas będzie wyglądała dobrze w tego typu sukni. Szczególnie jeśli wybierzemy suknię bardziej dopasowaną do ciała, możemy obnażyć wszystkie mankamenty naszej figury. Podobnie jest z kolorem sukni. Jeśli zdecydujemy się na bardziej wyrazisty kolor, dobierzmy dodatki w stonowanych kolorach (i na odwrót). Oczywiście nie zawsze jest tak, że nie powinniśmy łączyć mocnych kolorów. Trzeba to jednak robić bardzo ostrożnie.

Czy warto się wyróżniać?

Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sama. Wszystko zależy od charakteru, cech osobowości priorytetów. Z pewnością nie warto podążać za modą bez zastanowienia. Co będzie, jeśli okaże się że co czwarta dziewczyna na sali ma taką samą sukienkę bo „taka jest moda”? Dobrze szukać inspiracji , ale kierować powinnyśmy się przede wszystkim swoim gustem i poczuciem estetyki.