sukienki na studniówkę, sukienki na wesele

Jak poprawić aktywność fizyczną?

Data dodania: 15/02/2018

Wiele kobiet jako cel noworoczny wybiera zrzucenie paru kilogramów lub ogólne poprawienie aktywności fizycznej. Zmotywowanie się do tego czasami bywa trudne, jednak warto się postarać, by spełnić swój cel.

Po pierwsze to wybierz sport, który lubisz. Nie ma sensu zmuszać się do wykonywania czynności za którą nie przepadasz. Dlatego nawet jeśli koleżanki chodzą na siłownie, a ty nie czujesz się tam dobrze, to wybierz dla siebie coś innego.

Jeżeli nie wiesz jaki sport jest dla ciebie, to spróbuj się w kilku opcjach.

Nie musisz wykonywać tylko jednej dyscypliny sportu, natomiast przywiązanie się do konkretnego treningu i kupowanie miesięcznego karnetu, pomaga w dotrzymaniu systematyczności.

Dlatego zacznij działać i wybierz się na basen. Możesz po prostu popływać albo pójść na zajęcia z aqua aerobicu.

Nawet jeśli nie wybierzesz tego sportu jako aktywności uprawianej systematycznie to warto od czasu do czasu pójść na basen, ponieważ pływanie bardzo pozytywnie wpływa na zdrowie.

Wstań rano, weź psa lub zmotywuj partnera, bądź sąsiadkę i idźcie pobiegać. Pierwszy dystans na  pewno będzie męczący, ale jeśli poczujesz, że jesteś w stanie to robić to nie poddawaj się.

Ustal sobie w jakich dniach i o jakiej porze chcesz biegać i trzymaj się wyznaczonego planu.

Namów znajome i wybierzcie się razem na przykład na zumbę. Pierwsza godzina w wielu ośrodkach jest za darmo. Zajęcia te są dla osób w każdym wieku, więc możesz bez problemu wybrać się z córką czy młodszą siostrą. Zumba to nie tylko dobra okazja do ruchu i spalenia kalorii, ale także świetna zabawa i gwarantowana poprawa nastroju.

W ciepłe dni zastąp samochód rowerem, jeździj na rolkach jak tylko masz okazję i chodź na spacery z kijkami do nordic walking. W zimę za to chodź na lodowisko. Jazda na łyżwach to także aktywność fizyczna.

Dla wielu osób, przyjemniejszą formą poprawienia aktywności mogą być gry zespołowe, tańce, aerobik albo fitness. Tym bardziej jeśli zbierzesz grupę przyjaciół, z którymi będziesz chodziła na zajęcia. Wzajemna motywacja wszystkim wyjdzie na dobre.