sukienki na studniówkę, sukienki na wesele

Farbowanie włosów - porady

Data dodania: 06/03/2018

Prawie każda dorosła kobieta myślała o zmienieniu koloru swoich włosów. Duża część z nich już to na pewno zrobiła, ale zapewne wiele kobiet nadal się zastanawia nad swoją pierwszą koloryzacją.

Farbowanie włosów powinno być przemyślaną decyzją, szczególnie jeśli masz naturalny piękny kolor. Nie rób tego zbyt wcześnie. Gimnazjum czy liceum to nie jest zbyt dobry czas na zmianę koloru. Szczególnie jeśli jest to robione pod wpływem otaczającego środowiska.

Niewłaściwa koloryzacja może bardzo zniszczyć włosy i doprowadzić je do katastroficznego stanu, gdzie jedynym ratunkiem jest  ścięcie ich ze znacznej długości.

Młodym kobietom, które myślą o farbowaniu, radzi się poczekać z tą decyzją. W zamian można zacząć stosować domowe sposoby, które pomogą w rozjaśnieniu lub przyciemnieniu włosów. Używa się do tego między innymi olejku rycynowego, płukanek z kawy lub szałwii do przyciemnienia i płukanek z cytryny, miodu czy rumianku do ich rozjaśnienia.

Jeśli jednak już zdecydujesz się na pofarbowanie włosów, po raz pierwszy najlepiej zrób to u fryzjera. Pierwsza koloryzacja w domowych warunkach może być ryzykowna. Nie wiesz jeszcze jak twoje włosy przyjmą kolor, który wybrałaś.

Jeżeli jesteś już gotowa na samodzielne farbowanie włosów, przede wszystkim musisz pamiętać, żeby wybrać kolor nie różniący się diametralnie od twojego aktualnego.

Nie można przejść od razu z czarnego do jasnego blondu. Taka metamorfoza wymaga czasu i stopniowego rozjaśniania włosów.

Przed zaczęciem zabiegu, przeczytaj dokładnie ulotkę. Stosuj się do wszystkich rad w niej zawartych, między innymi do takich, aby sprawdzić czy dana farba cię nie uczuli. Trzymaj farbę na włosach nie dłużej niż jest to zalecane na opakowaniu. Dokładnie rozdzielaj włosy na pasemka i nakładaj farbę na każdy kosmyk. Używaj do tego specjalnego pędzelka. Podczas farbowania załóż na siebie ubranie, którego nie szkoda ci jest zaplamić.

Do późniejszej pielęgnacji, używaj produktów przeznaczonych do włosów farbowanych.

Jeśli nie chcesz farbować włosów na stałe, lepszym wyborem będzie szampon koloryzujący, który zmieni odcień twoich włosów, utrzymujący się na około 8 myć.