sukienki na studniówkę, sukienki na wesele

Jak dbać o skórę?

Data dodania: 15/01/2018

Każda cera jest inna. Na jej wygląd mają wpływ geny, wiek, sposób odżywiania, a nawet środowisko w jakim żyjemy. Jednak niezależnie od tych czynników – o każdą cerę należy dbać systematycznie.  

Częstym błędem nastolatek jest zbyt wczesne sięganie po fluidy i pudry. Młoda cera szybko przyzwyczai się do niepotrzebnych kosmetyków, zaczną zapychać się pory i powstawać wypryski. Jeśli młode dziewczyny będą regularnie używać kosmetyków do malowania twarzy, w przyszłości ich twarz może zwiotczeć i wyglądać na starszą niż jest.

Kolejną sprawą, której należy unikać dla pięknego wyglądu skóry, jest chodzenie do solarium.
Częste wizyty w solarium są zwłaszcza w okresach zimowych, kiedy to kobiety wybierają sukienki na bal karnawałowy, studniówkę, czy też sylwestra, z odkrytymi ramionami lub plecami. Gdy nie ma już śladu po naturalnej opaleniźnie słonecznej, chce się ją nabrać na wszelkie sposoby, i wydaje się, że najlepszy sposobem będzie właśnie solarium. Jednak z pewnością zdrowszym dla skóry wyborem byłoby zastosowanie samoopalacza.

Opalanie nawet naturalne jest szkodliwe dla naszej skóry. Może powodować poparzenia, skóra o wiele szybciej się starzeje, opalanie także zwiększa możliwość wystąpienia nowotworu skóry.
Jeśli już decydujemy się na kąpiel słoneczną, musimy pamiętać o zastosowaniu filtrów przeciwsłonecznych. Jeśli wyjeżdżamy na urlop do ciepłych krajów, filtry powinny być jak najwyższe, ponieważ tam słońce grzeje o wiele mocniej niż w Polsce, a więc dużo łatwiej o poparzenie. Należy także pamiętać, że nie powinno się wystawiać na słońce w godzinach 12-15.

Zimą, ważna jest ochrona skóry przed mrozem i wiatrem oraz jej częste nawilżanie. O tej porze roku łatwo o przesuszenie. Ważne jest, by zawsze zakładać rękawiczki, które ochronią nasze dłonie przed wysuszeniem i podrażnieniem, które jest jego częstym skutkiem. Pamiętajmy o regularnym smarowaniu ciała kremem. Unikajmy zbyt długich i gorących kąpieli, ponieważ bardzo wysuszają naszą skórę.