sukienki na studniówkę, sukienki na wesele

Jaka fryzura pasuje do kształtu twarzy?

Data dodania: 06/03/2018

Jeśli masz ochotę na zmianę fryzury, tym razem dobierz ją do swojego kształtu twarzy. Jeśli prawidłowo ocenisz swój kształt i dopasujesz do niego fryzurę, ukryjesz w ten sposób swoje niedoskonałości i sprawisz sobie całkiem nowy wygląd.

Aby ocenić swój kształt twarzy, zwiąż włosy w kucyk i zrób sobie zdjęcie na prosto. W niektórych przypadkach, już na pierwszy rzut oka można rozpoznać jaki masz kształt.

Twarz okrągła charakteryzuje się widocznie pełnymi policzkami, zaokrąglonym podbródkiem i niskim czołem. Jeżeli masz twarz okrągłą to nie obcinaj sobie grzywki na prosto. Sprawi ona wrażenie jeszcze krótszej i krąglejszej buzi. Unikaj także fryzur kończących się przy linii kości policzkowych. Dobrym rozwiązaniem na optyczne wyszczuplenie twarzy będzie mocne pocieniowanie włosów na głowie.

Charakterystyczne dla kwadratowego typu twarzy jest szeroka szczęka oraz czoło o takiej samej szerokości,  wystające kości policzkowe i mocno zarysowane, dość męskie rysy.

W tym przypadku dobrze jak włosy opadają na policzki a więc jeśli jest to twój typ twarzy, powinnaś unikać zaczesywania ich w kucyk, zakładania opasek oraz przypinania spinkami włosów przy skroni. Pasuje ci natomiast długa grzywka na bok i cieniowane włosy na całej długości.

Owalny kształt twarzy jest uznawany za idealny. Jego posiadaczki wyróżniają się delikatnymi rysami i często wysokim czołem. Jeśli, więc masz owalną twarz w prawie wszystkich fryzurach będziesz wyglądała świetnie. Możesz eksperymentować z każdą fryzurą, ale aby jednak nie przedłużać optycznie swojej twarzy, lepiej zrezygnuj z bardzo długich włosów z przedziałkiem na środku.

Twarz w kształcie odwróconego trójkąta, czyli wąski podbródek oraz szeroka górna część twarzy nie lubi krótkich fryzur. Jednakże bob pasuje tutaj idealnie. Optycznie uwypukli bardzo wąski podbródek. Dobrym pomysłem jest także grzywka, jeśli masz trójkątną twarz, unikaj odkrywania czoła. Kręcone włosy odwrócą uwagę od zbyt spiczastej brody.