sukienki na studniówkę, sukienki na wesele

Makijaż dla ciepłego typu urody

Data dodania: 06/03/2018

Istnieją różne typy urody. Do każdego z nich można dobrać idealny makijaż. Czasami jednak typ urody nie ma znaczenia. W niektórych przypadkach to czy makijaż pasuje do twarzy to indywidualna kwestia. Jeśli już wiesz, że twój typ urody jest ciepły, przeczytaj dokładne opisy i oceń czy jesteś typem wiosny czy jesieni.

Uroda typu wiosna charakteryzuje się jasną, brzoskwiniową cerą, włosami blond, rudawymi lub ciepłym brązem, natomiast oczy są koloru niebieskiego, piwnego lub zielonego.

Jeśli to twój typ urody, nie maluj się ciemnymi podkładami. Dużo ładniej będziesz wyglądać w jasnych, naturalnych odcieniach.

Jeśli chcesz dodać koloru swojej cerze, używaj różu w delikatnych  barwach.

Nie pasują ci wyraziste kolory ani mocny makijaż. Postaw na naturalność.

Jeśli chcesz podkreślić usta to wybierz błyszczyk lub szminkę w kolorze łososiowym lub koralowym.

Do pomalowania oczu wybierz brązowy tusz do rzęs. Unikaj czarnych kredek i wszystkich ciemnych i chłodnych kolorów.

Typ urody jesień posiadają kobiety o ciepłych odcieniach. Często mają piegi, a ich kolor włosów jest rudy. Jesień to także uroda kobiet o brązowym kolorze włosów, oczy natomiast najczęściej są bursztynowe  lub zielone, ale mogą mieć również każdy inny ciepły kolor oczu.

Jeśli jesteś typem jesieni, zrezygnuj z malowania się chłodnymi barwami cieni. Srebrzyste odcienie, błękity i szarości nie pasują do twojej urody.

Wybieraj raczej ciepłe kolory typu czekolada, złoty, karmelowy.

Stosuj delikatne podkłady.  Twarz podkreślaj niezbyt ciemnym bronzerem.

Usta możesz malować naturalnymi kolorami, najbardziej będą pasować ci odcienie pomarańczowe. Do podkreślenia oczu w twoim przypadku świetnie sprawdzi się brązowa kredka.