sukienki na studniówkę, sukienki na wesele

Makijaż dla zimnego typu urody

Data dodania: 06/03/2018

Dobrze dobrany makijaż potrafi wydobyć wiele piękna z kobiety. Natomiast jeśli jest niepoprawnie dobrany, często może przyćmić nasz urok.

Jeśli wahasz się co do określenia typu swojej urody, możesz stwierdzić to w prosty sposób.

Przyłóż do twarzy folię termiczną lub inny złoty i srebrny materiał, zrób sobie zdjęcie raz z jednym kolorem, raz z drugim i porównaj. Jeśli twoja twarz wygląda znacznie lepiej przy srebrnej barwie to jesteś typem zimnym. Jeżeli jednak srebrna strona ukazuje twoje niedoskonałości, a przy złotej twoja twarz promienieje, oznacza to, że twój typ urody jest ciepły.

Panie o jasnej cerze, jasnych oczach i włosach jasnych lub w kolorze zimnego brązu to zdecydowanie kobiety o typie urody lato.

Jeżeli opis pasuje do ciebie, powinnaś pamiętać, żeby przed makijażem zawsze stosować krem z filtrem UV,  ponieważ skóra tego typu urody jest podatna na poparzenia słoneczne.

Podkład wybieraj w tonacji beżowej. Zdecydowanie do twojej twarzy pasuje czerwony kolor, a więc czerwona szminka to dobry wybór.

Do tak delikatnej urody nie będzie pasować mocno podkreślone oko. Jeśli jednak chcesz wykonać taki makijaż, wybieraj chłodne, stonowane cienie, unikaj mocnych wyróżniających się kolorów.

Natomiast  kobiety o urodzie zima charakteryzują się ciemnymi włosami i chłodnym odcieniem cery. Pasuje do niej prawie każdy kolor oczu, pod warunkiem, że ich barwa jest wyraźnie zimna.

W twoim przypadku do makijażu sprawdzą się mocno nasycone i raczej ciemne kolory.

Jeśli chodzi o usta może to być bordowy lub fioletowy. Oczy podkreślaj czarnym tuszem i eye-linerem. Twoja uroda jest bardzo wyrazista. Policzki możesz podkreślać jasnym różem, który będzie ładnie współgrał z jasną cerą.