sukienki na studniówkę, sukienki na wesele

Pielęgnacja cery

Data dodania: 15/01/2018

Każda kobieta powinna znać swój typ cery, żeby wiedzieć czego unikać, jakich kosmetyków używać, a jakich nie. Dlatego dbanie o skórę twarzy to ważna, ale także niezbyt łatwa kwestia, ponieważ w tym przypadku łatwo o błąd, który powoduje, że nasza cera nie wygląda tak jakbyśmy chciały.

Powinno się wiedzieć, że to jak wygląda nasza twarz zależne jest między innymi od ilości naszego snu, stresu jaki przeżywamy, ale również bardzo duże znaczenie ma to co jemy. Słodycze, ostre składniki i przyprawy oraz wszelkie używki przyczyniają się do naszego wyglądu.

Podstawą do zadbanej cery jest jej nawilżanie, niezależnie od jej typu. Należy więc pamiętać o regularnym piciu wody, stosowaniu kremów nawilżających do swojego typu skóry, a także o uzupełnianiu witamin.

W przypadku cery tłustej, należy unikać kosmetyków zawierających alkohol, ponieważ wtedy cera nie staje się matowa tylko wręcz przeciwnie – wytwarza jeszcze więcej gruczołów łojowych w obronie przed utratą nawilżenia. Kosmetyki na bazie alkoholu, tak samo źle zadziałają na cerę suchą i mieszaną, a mycie twarzy mydłem jeszcze bardziej wysuszy naskórek.

Ostrożnie należy używać peelingów, ponieważ zbyt częste stosowanie, a także użycie do niewłaściwego typu cery może tylko pogorszyć jej stan.

Cera tłusta jest bardzo problematyczna, ale ma jeden duży plus. Starzeje się najwolniej. Przeciwnie do suchej, u której zmarszczki są widoczne najszybciej.

Przy pielęgnacji twarzy każdego typu cery nie można zapominać o równie ważnej pielęgnacji szyi i dekoltu. Skóra w tych miejscach dość szybko się starzeje, a więc należy pamiętać o jej codziennym nawilżaniu. Szczególnie jest to ważne, kiedy wybrałyśmy na przykład sukienkę na wesele z głębokim dekoltem, wtedy dobrze jest zrobić dzień przed peeling, który wygładzi nam naskórek.

Jeśli zależy nam na kompleksowej pielęgnacji, powinnyśmy udać się do dermatologa lub kosmetologa, który prawidłowo oceni i pomoże dobrać nam odpowiednie kosmetyki do naszego typu cery.