sukienki na studniówkę, sukienki na wesele

Podstawy dbania o włosy

Data dodania: 15/01/2018

Żeby móc prawidłowo zadbać o swoje włosy, najpierw należy ocenić ich typ. Tutaj jest podobnie jak w przypadku cery. Mogą być przetłuszczające się, suche lub normalne. Niektóre włosy dodatkowo są bardzo cienkie, zniszczone. Przy pielęgnacji znaczenie ma także to czy są proste czy kręcone.

Włosy z tendencją do przetłuszczania się, występują najczęściej u dojrzewających nastolatek, ale nie tylko. Zbyt częste mycie przetłuszczających się włosów powoduje jeszcze większe wydzielanie łoju. Najlepiej, więc myć włosy co drugi dzień. Po umyciu nie zakładaj turbana, ponieważ nie dość, że powoduje to ich zniszczenie, to przede wszystkim skóra głowy się poci. Stosuj szampony przeznaczone do twojego typu włosów, pozbawione SLS i alkoholu. Staraj się często związywać włosy w kitkę, unikaj ich dotykania.

Suche włosy nie lubią gorących zabiegów, które powodują elektryzowanie się. Unikaj, więc gorących temperatur, chroń włosy przed słońcem. W lato zakładaj nakrycie głowy i stosuj preparaty z filtrem, które zapobiegają wysuszeniu. Zrezygnuj z farbowania, a szczególnie rozjaśniania
Przy każdy myciu stosuj odżywki, maski. Bardzo ważne jest ich częste nawilżanie. Pielęgnacja włosów suchych powinna opierać się także na olejowaniu.

Jeżeli masz kręcone włosy, dobrze wiesz, że ich pielęgnacja jest dość trudna. Szczególnie jeśli dodatkowo masz problematyczny typ włosów.
Kręcone włosy powinnaś czesać jak najrzadziej i zawsze tylko wtedy gdy są mokre, ponieważ
inaczej mocno się napuszą i będą przypominały siano. Myj je bardzo delikatnie, pamiętaj o ich nawilżaniu, używaj kosmetyków przeznaczonych specjalnie do swojego typu włosów.

Jeśli twoje włosy są cienkie, możesz optycznie dodać im objętości susząc je z głową opuszczoną ku dołowi. Dobrym pomysłem jest wybranie się do dobrego salonu fryzjerskiego. Fryzjer dobierze ci taką fryzurę, która sprawi, że włosy będą się odpowiednio układać.
Jednak, żeby naprawdę poprawić ich stan, powinnaś przede wszystkim zacząć przyjmować witaminy i zaopatrzyć się w odżywki i maski dodające objętości. Stosuj także maseczki robione z domowych składników.