sukienki na studniówkę, sukienki na wesele

Sposoby na piękne paznokcie

Data dodania: 15/01/2018

Dłonie są wizytówką kobiety, dlatego powinno się o nie dbać. Dbając o dłonie, powinnyśmy dbać także o paznokcie. Niestety na kształt płytki nie mamy wpływu, ją się dziedziczy. Dlatego jedne kobiety mogą mieć piękną, mocną, długą płytkę paznokcia, a inne krótką i szeroką.

Natomiast każda z nas może w pewnym stopniu poprawić ich wygląd.


Żeby mieć zadbane paznokcie, nie można ich obgryzać. Dla niektórych może to być problematyczny nawyk do pokonania, dlatego zostały wymyślone specjalne bezbarwne lakiery, które pozwalają ograniczyć obgryzanie. Są one bardzo gorzkie, dlatego osoba, która ma pomalowane paznokcie tym specyfikiem, przy zetknięciu się z nim od razu ma odruch hamujący.

Jeśli nasze paznokcie są słabe, powinnyśmy zbadać przyczynę. Być może mamy niedobór jakiś witamin i innych suplementów pomagających utrzymać  ich zdrowy wygląd. A jeśli ze zdrowiem wszystko jest w porządku, do słabego stanu paznokci może przyczyniać się między innymi wykonywanie prac domowych bez rękawiczek. Zbyt długie namaczanie ich w wodzie wraz z detergentami powoduje, że stają się miękkie i kruche.

Jest wiele prostych domowych sposobów na wzmocnienie paznokci.
Jednym z nich jest moczenie ich w żelatynie (2 łyżeczki rozpuszczone w gorącej wodzie), a drugim, w podgrzanej oliwie z oliwek. Czynność powtarzać regularnie, 2-3 razy w tygodniu, zanurzając palce na około 20 minut. Częste smarowanie paznokci olejkiem rycynowym na noc, także powinno dać zadowalający efekt. Nie zapominajmy także o codziennym używaniu kremu do rąk i paznokci, szczególnie przed wyjściem z domu i po kontakcie z wodą.

Na słabych paznokciach, zwykły lakier bardzo szybko się odpryskuje. Jest to bardzo uciążliwe, szczególnie wtedy gdy wybieramy się na ważne wydarzenie i zależy nam na ładnym wyglądzie. Na szczęście istnieje coś takiego jak hybryda i paznokcie żelowe, które w swojej ofercie posiadają także wiele pięknych kolorów, odcieni, efektów i mnóstwo dodatków, dzięki czemu wzór paznokci będzie identyczny jak na przykład Twoja sukienka na wesele. Do tego paznokcie żelowe lub akrylowe są trwałe, potrafią utrzymać się na naturalnej płytce nawet do 8 tygodni.